Використання HTTP-сервісів в 1С 8.3

Використання HTTP-сервісів в 1С 8.3

Знову цікаве завдання і потрібно шукати оптимальне рішення. Завдання просте, треба з мобільного додатку оперативно отримати інформацію з 1С. При чому це повинно робитися миттєво і не потребувати зайвих ресурсів, інакше кажучи працювати все це повинно навіть при звичайному gprs інтернеті.

В останніх версіях платформи 1С з’явилися http-сервіси, але потреби їх вивчати не було. До цього моменту я вже інтегрував багато різних сайтів , crm систем, платіжних та смс сервісів і інших сервісів, але це було навпаки – з 1С підключався до необхідних сервісів і забирав потрібні дані. Настав час розібратися, допоможуть вони вирішити поставлене завдання чи ні.

До того моменту доки з’явилися http-сервіси, для подібних завдань можна було використовувати web-сервіси, і багато розробників продовжують їх використовувати, навіть не дивлячись на нові інструменти в 1С, а даремно. Для багатьох задач, в тому числі і моєї саме http-сервіси це саме те що потрібно, бо:

  1. Http-сервіси не потребують багато ресурсів, бо основне їх завдання виконати запит і дати відповідь. Це означає, що працюють вони швидше і простіше ніж web-сервіси. Для мобільних пристроїв, це дуже важливо.
  2. Відповідь формується в форматі xml, це значить що будь яка программа яка виконує запит до 1С зможе без будь-яких проблем опрацювати її. Крім того обсяг даних які відправляються дуже малий.
  3. Http-сервіси дуже прості з точки зору розробника. На розробку витрачається дуже мало часу, все зрозуміло і просто.

Єдине, що об’єднує ці сервіси, це те, що для роботи http-сервісів як і для роботи web-сервісів потрібно налаштувати web-сервер. Але це теж не складно і є багато статей на тему як налаштувати IIS.

Тому зупинимось саме на http сервісах, і подивимось що це дійсно дуже просто. Всього декілька кроків потрібно для їх налаштування і запуску:

  1. Додати новий http-сервіс, прописати його параметри.
  2. Написати процедуру отримання запиту, та формування відповіді.
  3. Зробити публікацію http-сервісу.

1. Додаємо та налаштовуємо http-сервіс.

Спочатку створюємо новий http-сервіс, даємо йому назву и прописуємо йому кореневий URL. Його заповнювати обов’язково, бо по ньому буде відбуватися виклик сервісу для його обробки.

Використання HTTP-сервісів в 1С 8.3

 

Далі переходимо на вкладку Шаблони URL і додаємо новий шаблон. В ньому будуть описані параметри вхідних даних, вони описуються в рядку шаблон. Вкажемо шаблон /{phone} і будемо його обробляти при запиті. Вказані у шаблоні методи є обов’язковими при виконанні запиту. Можуть бути будь-які інші параметри, але якщо вони не обов’язкові то в шаблоні їх вказувати непотрібно.

Використання HTTP-сервісів в 1С 8.3

 

Далі на підставі шаблону створюємо метод обробки, в нашому випадку це метод “Получить”. Прописуємо потрібний метод обробки, у нас це Get, і процедуру обробки запиту.

Використання HTTP-сервісів в 1С 8.3

 

 

2. Пишемо процедуру отримання даних та готуємо відповідь на запит.

Процедура складається з отримання параметрів запиту та готування відповіді у форматі xml:

3. Публікуємо http-сервіс.

Залишається опублікувати наш http-сервіс і все. Для публікації в режимі конфігуратора відкриваємо потрібний пункт:

Використання HTTP-сервісів в 1С 8.3

І публікуємо наш сервіс.

Використання HTTP-сервісів в 1С 8.3

Далі в рядку браузера викликаємо наш метод, передаємо номер телефону як обов’язковий параметр і отримуємо результат:

Використання HTTP-сервісів в 1С 8.3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.