Малюємо в 1С 8

Малюємо в 1С 8

Нещодавно з’явилася цікава задача. Треба в 1С зробити малюнок у вигляді невеличкої схеми: декількох ліній, фігур і прикріпити його до документу. Задача проста, але виявилось що простими засобами 1С це зробити не можна, точніше можна вставити табличне поле і робити деякі фігури і прямі лінії, а мені потрібно простий набросок як олівцем.

Знайшов я декілька способів як це зробити: перший і на мій погляд найбільш зручний і простий спосіб – це відкрити сторонній редактор наприклад paint і потім вставити готовий файл в 1С. В цьому випадку ми отримуємо всі можливості редактору для формування та редагування нашого зображення. Другий спосіб це використати одну з системних компонентів activeX, наприклад, InkPicture, або іншу. Плюс в цьому способі – що все редагування відбувається прямо в 1С. Використовувати їх зручно, вони мають методи для роботи, але як правило такі компоненти мають обмежені можливості. На жаль, я не знайшов такої, яка б відповідала моїм потребам, тому зупинився на першому способі.

Робота 1С з редактором зображень встановленим в системі за замовчуванням, в нашому випадку це Paint.

Робота в цьому випадку буде виглядати так: 1С створює порожній файл малюнку, відкриває його в редакторі і чекає відповіді від редактору про закриття, далі зчитує цей файл і далі вже з ним працює. Все просто.  Єдина незручність в тому, що редактор відкривається як окрема програма, а 1С в цей час висить чекає відповіді, але в моєму випадку це не було критично. Код в 1Спри цьому буде такий:

Як видно, код дуже простий, але дозволяє робити малюнки і зберігати їх в 1С.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *